Pentti Rasinkangas
Pentti Russinkaka
2024
18.1. Tiilimäen päiväkoti, Espoo
24.1. Laurinlahden ala-aste, Espoo
25.1. Aamunkoiton päiväkoti, Espoo
25.1. Kuunsäteen päiväkoti, Espoo
31.1. Lauttasaaren ala-aste, Helsinki
6.2. Jalavapuiston ala-aste, Espoo
8.2. Jupperin koulu, Espoo
14.2. Huopanan koulu, Viitasaari
14.2. Kymönkosken koulu, Viitasaari
19.2. Myllymäen koulu, Ähtäri
20.2. Peltoniemen koulu, Ilmajoki
20.2. Luopajärven koulu, Jalasjärvi
20.2. klo 18 Lastenkonsertti, Kuortaneen kirjasto, Kuortane
21.2. Päiväkoti Sateenkaarentupa, Kauhava
21.2. Voltin koulu, Ilmajoki
21.2. Lappajärvi
22.2. Ruutipuiston koulu, Seinäjoki
22.2. Herralan koulu, Ilmajoki
23.2. Honkakylän päiväkoti, Seinäjoki
23.2. Aseman koulu, Alavus
27.2. Niipperin koulu, Espoo
9.3. klo 15 Lastenkonsertti, Kahvila Flemari20, Helsinki
11.3. Päiväkoti Pilke Kurki, Aura
12.3. Lounatuulen päiväkoti, Masku
12.3. Tavastilan koulu, Mynämäki
13.3. Päiväkoti Lokki, Uusikaupunki
13.3. Hakametsän päiväkoti, Uusikaupunki
14.3. Päiväkoti Satumetsä, Uusikaupunki
14.3.Kalannin päiväkoti, uusikaupunki
15.3. Seikowin päiväkoti, Uusikaupunki
15.3. Päiväkoti Kaunisranta, Uusikaupunki
4.4. Asemanseudun koulu, Loimaa
4.4. Kauhanojan koulu, Loimaa
4.4. Niinijoen koulu, Loimaa
5.4. Päiväkoti Touhula Alastaro
7.4. klo 15 Coffee & Music, kahvila Flemari20, Helsinki, Asko Keränen, Pentti Rasinkangas yms.
13.4. klo 15 Lastenkonsertti, kahvila Flemari20, Helsinki, Pentti Rasinkangas
24.4. Kaksi päiväkotikonserttia, Muurame
25.4. klo 10 Huhtasuon yhteistoimintapiste, Jyväskylä
25.4. klo 18 Lastenkonsertti, Kuohun kylätalo, Jyväskylä
29.4. Kaksi päiväkotikonserttia Muurame
30.4. Haukkamäen päiväkoti, Jyväskylä
28.5. Mäki-Matin päiväkoti, Jyväskylä
29.5. Pappilanvuoren päiväkoti, Jyväskylä
30.5. Kypärämäen päiväkoti, Jyväskylä
7.6. Salo Lastenlaulukaupunki
14.6. Oulu
2023
23.1. Olkkolan koulu, Mikkeli
23.1. Saksalan päiväkoti, Mikkeli
24.1. Kattilansillan päiväkoti, Mikkeli
24.1. Tuppuralan koulu, Mikkeli
25.1. Rantakylän päiväkoti, Mikkeli
26.1. Urpolan koulu, Mikkeli
26.1. Moision koulu, Mikkeli
30.1. Päämajakoulu, Mikkeli
30.1. Kuvansin koulu, Joroinen
31.1. Yhtenäiskoulu, Joroinen
1.2. Leppäkertun koulu, Leppävirta
2.2. Maaselän päiväkoti, Pieksämäki
2.2. Maaselän koulu, Pieksämäki
3.2. Kontiopuiston koulu, Pieksämäki
6.2. Heinävaaran koulu, Joensuu
6.2. Mutalan koulu, Joensuu
7.2. Päiväkoti Tilkkutäkki, Joensuu
7.2. Hammaslahden päiväkoti, Joensuu
8.2. Ilomantsin koulu ja päiväkoti, Ilomantsi
9.2. Partalanmäen päiväkoti, Lieksa
9.2. Päiväkoti Orava, Lieksa
10.2. Tuupovaaran koulu, Joensuu
10.2. Kiihtelysvaaran koulu, Joensuu
9.3. Hollola, Herralan ja Nostavan päiväkoti
9.3. Hollola, Soramäen päiväkoti
13.3. Ylikiimingin päiväkoti
14.3. Keminmaa, Lassilan koulu
14.3. Keminmaa, Pölhön koulu
15.3. Oulu, Tuiran koulu
15.3. Oulu, Merituulen koulu
16.3. Oulu, Pöllönkankaan koulu
16.3. Haukiputaan koulu
17.3. Oulu, Ritaharjun päiväkoti
17.3. Oulu, Talvikankaan päiväkoti
20.3. Hirvensalmi, Päiväkoti Omppu
20.3. Hirvensalmi, Elomaan koulu
21.3. Savonrannan päiväkoti ja koulu
21.3. Savonlinna, Anttolan koulu
22.3. Enonkosken koulu
22.3. Enonkosken päiväkoti
23.3. Simpeleen koulu, Rautjärvi
23.3. Kirjolan koulu, Parikkala
24.3. Saaren koulu, Parikkala
24.3. Päiväkoti Satakieli, Parikkala
24.3. Päiväkoti Kuperkeikka, Parikkala
31.3. Sunan koulu, Espoo
16.4. klo 13.30 Hailuodon kirjasto, Pentti Rasinkangas
17.4. Oulu, Rajakylän koulu
17.4. Ylikiimingin päiväkoti
18.4. Ii, Haminan koulu
19.4. Simo, Simon päiväkoti
19.4. Simo, Maksniemen päiväkoti
20.4. Keminmaa, Lassilan koulu
20.4. Keminmaa, Pölhön koulu
21.4. Kemi, Hepolan päiväkoti
21.4. Tervola, Lapinniemen päiväkoti
2.5. klo 18 Haapavesi, Kirnu, Pentti Rasinkangas
2.5.Haapavesi, hoitokoti Kartanonväki
3.5. klo 18 Vieremä, kirjasto, Pentti Rasinkangas
3.5. Vieremä, Attendo palvelutalo
4.5. Ylivieska, Taanilan koulu
4.5. Ylivieska, Kiviojan koulu
5.5. Ylivieska, Joukahaisen päiväkoti
8.5. Ylivieska, Päivärinnan koulu
8.5. Ylivieska, Palvelutalo Kotikartano 4
9.5. Kannus, Takalon koulu
9.5. Kannus, Raasakan koulu
11.5. Siikajoki, Repolan päiväkoti
11.5. Siikajoki, Ruukin kirjasto
12.5. Siikajoki, Leppiksen päiväkoti
12.5. Siikajoki, Luohuan koulu
17.5. Lempäälä, Lempoisten koulun viskarit ja eskarit
9.6. klo 10 ja klo 13 Salon tori, Pentti Rasinkangas ja Jarmo Romppanen
10.6. Mäntsälä, Pentti Rasinkangas ja Jarmo Romppanen
11.6. klo 10 Jyväskylä, Villa Rana, Pentti Rasinkangas ja Jarmo Romppanen
6.7. Jyväskylän Kesä, Pentti Rasinkangas ja Muusika Pupular
9.7. Jyväskylän Kesä, Pentti Rasinkangas ja Muusika Pupular
17.7. Reisjärvi, Pentti Rasinkangas
19.8. klo 14 Espoo, Sellon kirjasto, Brady Rymer (USA), mukana myös Pentti Rasinkangas ja Tommi Lievemaa
26.8. klo 11 Jyväskylä, pääkirjasto, Brady Rymer (USA), mukana myös Pentti Rasinkangas
28.8. Jyväskylä, Pilke liikuntapäiväkoti Mannisenmäki
30.8. Jyväskylä, Ristonmaan päiväkoti
30.8. Jyväskylä, Salmirannan päiväkoti
31.8. Jyväskylä, Aittorinteen päiväkoti
1.9. Jyväskylä, Wessmanninmäen päiväkoti
7.9. Helsinki, Päiväkoti Savotta
11.9. Helsinki, Vironniemen päiväkoti
12.9. Helsinki, Päiväkoti Varhela
19.9. Helsinki, Päiväkoti Impivaara
21.9. Helsinki, Päiväkoti Himmeli/ Päiväkoti Perttu
25.9.klo 18, Hankasalmi, Kohtaamo, Pentti Rasinkangas
26.9. Jyväskylä, Päiväkoti Kauratähti
27.9. Jyväskylä, Päiväkoti Arkkiparkki
27.9. Jyväskylä, Päiväkoti Pikku-Otava
5.10. Helsinki, Päiväkoti Porolahti
6.10. Helsinki, Päiväkoti Herttoniemi
10.10. Helsinki, Keinutien alakoulu
19.10. klo 18, Pihtipudas, Putaanvirran sali, Pentti Rasinkangas
23.10. Helsinki, Päiväkoti Liinakko
23.10. Helsinki, Päiväkoti Loimi
24.10. Helsinki, Päiväkoti Himmeli
24.10. Helsinki, Päiväkoti Perttu
20.11. Jyväskylän kaupunginteatteri, Mimmit, Pentti Rasinkangas, Klovni Dodo, Loiskis
20.12. Helsinki, Oulunkylän alakoulu